Prywatne ubezpieczenie emerytalne

Choć ubezpieczenie emerytalne w ZUS jest powszechne i obowiązkowe, to niestety nie daje nam gwarancji faktycznego zabezpieczenia finansowego w czasie starości. Prawda jest taka, że w przyszłości niewielu Polaków otrzyma godziwą emeryturę z ZUS-u. Ciekawym rozwiązaniem jest właśnie prywatne ubezpieczenie emerytalne.

 

Zadbaj sam o swoją emeryturę, by mieć pewność ile otrzymasz

Różnica między emeryturą z ZUS-u, a samodzielnie gromadzonymi środkami na swoją emeryturę jest taka, że ZUS obecnie wypłaca świadczenia emerytalne z tego, co aktualnie do niego wpływa, a w przypadku prywatnego ubezpieczenia pieniądze czekają na czas Twojej emerytury i nie są wypłacane nikomu innemu. Zatem to co płacisz do ZUS-u otrzymuje ktoś, kto obecnie jest na emeryturze. To, ile będzie wypłacane Tobie, zależy od tego, ile ZUS będzie otrzymywał, gdy Ty akurat udasz się na emeryturę. Nie masz zatem żadnej pewności odnośnie tego, jakiej wysokości emeryturę będziesz otrzymywał. Dodatkową niepewność wprowadza to, że prawo emerytalne wciąż ulega zmianom. To, co obowiązuje dziś, może być zupełnie inne w momencie Twojego odejścia na emeryturę.

W prywatnych ubezpieczeniach emerytalnych masz zatem pewność wysokości wypłacanego świadczenia. To, co zgromadzisz będzie służyło Tobie. Nikt inny nie będzie korzystał z tego, co aktualnie gromadzisz. Dodatkowo Twoje środki są pomnażane w zależności od Twoich preferencji.  Pewnie i bezpiecznie, czyli tak jak powinno być.

 

Dlaczego odkładanie na emeryturę jest zyskowne?

Fundusze emerytalne zajmują się inwestowaniem Twoich pieniędzy . Zatem są bardziej zyskowne niż „odkładanie w skarpetę”, gdzie Twoje pieniądze nie pracują na Ciebie.

Na rynku jest sporo funduszy, które radzą sobie lepiej lub gorzej. Jako niezależny doradca ubezpieczeniowy mogę podpowiedzieć, który produkt jest najlepszy. Razem zastanowimy się ile jesteś w stanie oszczędzać, na jakich warunkach oraz ile będziesz potrzebował na emeryturze. Dobierzemy dla Ciebie najlepszy plan, by zabezpieczyć Twoją przyszłość. Umów się na spotkanie z nami i wybierz najlepsze prywatne ubezpieczenie emerytalne.